Nico Rosberg úgy zsinórban harmadik győzelmét a győzelem Abu Dhabi GP

Az Abu Dhabi Nagydíj indult a lángok a napsütés, de végül alatt gyors dusking ég oly módon, hogy szimbóluma volt Lewis Hamilton 2015 Formula One season.F1: Abu Dhabi Nagydíj – ahogy ez történt Bővebben

Ez már könnyen a leginkább domináns a három bajnoki győztes évig még a végén, biztosan érezte, mintha egy felhő helyett függöny jött le a végén a show.

ő nyert 10 versenyt és hozott 11 pole pozíciót útban tömítés a bajnokságot a fölényes mozgástér 59 pont, mégis az ő dobogóra mosolyog a végén ez a verseny nem álcázza azt a tényt, hogy ő járja át egy furcsa egyfajta csalódás.

ez Rosberg szerencsétlensége, hogy a kiváló legutóbbi hullám lesz romlott a gyanú, hogy a bajnok, azonban tudat alatt veszített intenzitással, de ez alig mutatta, amikor részt vett egy másik stratégia- megkérdőjelezi beszélgetés csapata az utóbbi szakaszában ennek 55 körös verseny.

Miután jön a késői második változás a gumik kilépett 13 másodperccel lemaradva, 14 körrel a vége előtt, és azonnal elkezdte vágni a nagy darabokat időt a német vezető.De aztán az ölében nyereség csökkenni kezdett, és Rosberg tudta a versenyt nyert, a hatodik győzelmét a szezonban. Az árrés nyomatékos 8,2 másodperc alatt.

Az egyetlen meglepetés az volt, hogy Hamilton a második változás az volt, lágy gumik, és nem a gyorsabb szuper-lágy gumik Mercedes megjelent érintett gabona, de Sebastian Vettel sikerült tenni a hosszabb etapban pontosan ugyanazt a gumit.

Mielőtt Hamilton jött, a 41. körben, 10 körrel később, mint Rosberg, mondta csapata, hogy ő akarta, hogy maradjon ki az ő mostanra meglehetősen tiszteletreméltó gumi. Addigra a német volt vágás rendek az ő vezet.

Azt mondta utána: „Nem vagyok benne biztos, ha tudtam volna venni a gumik, hogy a végén – egy részem azt kívánja épp most adta, hogy egy megy.De ez volt le a csapat, amely a gumiabroncs mentünk az utolsó etapban.”

Hozzátette, hanem sóvárogva:„Utólag egyszer Nico kimagozott Talán meg kellett volna hátrébb egy kicsit, és én „d tettek a gumik megy sokkal hosszabb. A gumik rendben voltak, úgyhogy őszintén úgy éreztem volna, hogy a végén, de ez nem működik.

„Going túl sokáig [mielőtt a végső stop] valószínűleg a rossz dolog, de adtunk neki egy esélyt, és én a legjobb munkát tudtam vele.”

Rosberg megúszta egy szórólap a pole, és a lassabb Hamilton rögtön fenyegeti a Kimi Raikkonen. Amikor Rosberg korán abbahagyják az új gumik, körben 11, s hamarosan követte Hamilton.Rosberg nem hagyja abba, amíg körben 31, de ezúttal Hamilton megnyúltak a stint.F1 2015 szezonban felülvizsgálat: öt dolgot megtanultunk | Paul Weaver Tovább

Rosberg azt mondta utána: „Austin [az USA GP] volt a mélypont a szezonban. Ez egy kemény hétvége, és azóta jöttem vissza egy sokkal erősebb, és nagyon boldog vagyok emiatt.

„Jövőre indulhat holnap, ha ez nekem, nem probléma. Nem kell semmilyen szabadság. Mindig nehéz versenyezni Lewis. Ő munkája félelmetes, és ő az egyik legjobb odakinn. Ez egy nagy csata, belsőleg, egész idő alatt.Ez az, amit versenyezni, mint csaták, és azt várom, hogy több a következő évben.”

Ez volt Rosberg 14. győzelmét és a Mercedes 12. egy-kettő a szezon, a Formula One rekordot. Nem kell több uralom tőlük a következő szezonban, bár a Ferrari talán van egy érv ezzel kapcsolatban.

Jenson Button volt 12, öt helyen megelőzve a McLaren csapattársa, Fernando Alonso, aki Pastor Maldonado ki a kezdeni, és vissza akar vonulni az autóját a felénél.

Ferrari Räikkönen dobogós csak a harmadik alkalommal az idén. Csapattársa Vettel, aki elindította 15., mert a csapata tett alap hibát minősítette a nap előtt, felküzdötte magát a negyedik.