Liberec – Jihlava 1: 3, három gól félúton a mentés útján, az otthon egyre inkább elveszik

“Azt hiszem, jelenleg nem játszunk Európát. Ez igaz, ez a valóság. Újra csatlakoznunk kell – mondta David Holoubek otthoni edző a sajtótájékoztatón.

A Slovan negyedik Jablonec jelenleg öt pontot veszít. Elvesztette a vezetését, és a második alkalommal elvesztette a harmadik alkalommal. Jihlava három ponton segítette a Jihlava-t, bár még mindig nem nyer. Csak három ponttal megelőzte az utoljára, de Karvina.

A Liberec nyitó napján Pilař, aki szinte egy évvel később kezdődött a versenynapon, meglepően megjelent. A hazai csapat szintén a legjobb Pulkrab csatár büntetését követően jött vissza.

Az észak-csehországok aktívabbak voltak az első félidőben, de nem jutottak el a célhoz, amíg az ellenfél nem.Folprecht jó pozícióban állt, majd Jihlava kis büntetőterületétől jobbra, jó irányba haladt.

A szünet előtti percben a hazai játékosok már megnyitották a pontszámot. A Folprecht sarokrúgása kiterjedt a közelebbi Karafyatra, és Pulkrab nem habozott bezárni a fejét. A kilencedik futamot a bajnoki szezonban végezte. Liberec pontozása 347 percig.

“A játék minősége nagy különbség volt az első és a második felében. Az első félévben nem játszottunk olyan rosszul a védekező tevékenységben, de elől féltünk, és hiányzott a pontosság. A 0: 1-es helyzetben azt mondtuk, hogy ha meg akarunk játszani a mentésért, sokkal jobbnak kell lennünk, “mondta Jihlava edző, Martin Svědík.

Jihlava hozzáadta a szünet után. 48-kor.Hladký perces hazai gólszerző húzta Štěpánkov fejlécét, majd tanácsot adott Fulnek nagy esélyének. Az 58. percben azonban a Vysočina oldal alacsonyabb volt, amikor Dvorak balról érte el a célt.

A második felében Libci nem sikerült, és a 72. percben a vendégek megfordították a helyzetet. Smoothnak még sikerült elérnie az Ikaunieks rakétát, de nem érte el a Dvorak megállását. Az egyik bajnoki mérkőzésen két gólt állítottak elő pályafutása során, és első alkalommal több mint három év alatt.

A szünet után a szlovák volt, és tíz perccel a vége előtt gyűjtött össze harmadik alkalommal. Ikaunieks földalatti rakétával lőtt le Hladký-t, és ezzel a bajnoki szezonban tízre kerekítette a célját.Jihlava megerősítette, hogy Liberecben a Severočeschy a hetedik helyet ért el a legmagasabb verseny utolsó nyolc játékánál. Örülünk, hogy sikerült az eredményt megfordítani, mert a mentésért való küzdelem nem könnyű. Ezek nagyon fontos pontok számunkra, “mondta Svědík.

” Két különböző fél, mint a nap és éjszaka. Az első fele számunkra tisztességes volt, 1: 0-t vezettünk, és a mérkőzést irányítottuk. A második félidőben a leginkább tapasztalt játékosok összeomlottak. Három cél elérése otthon nem jó, ”tette hozzá Holoubek.