KAA Gent – KRC Genk 2:5

Belga párbaj a nyolcadik fordulóban az Európa Liga vontatott egy jobb választás, hogy meglátogassa, Genk szokatlanul támadó játék megnyerte a földön Gent után vad közben 5: 2. Duel két város, hogy eltekintve fekszik alig 120 kilométerre, hangzott a kezdetektől KRC, aki fél által vezetett három gólt. A vendégek hozzák a vezető megtorlás a luxus és a kirekesztés egyenértékű lenne egy óriási érzés.

Mégis minden más lehetett volna, az otthon égett óriási lehetőség a 3. percben. Először a bal oldalon, majd tüzelt Saief öröm érkezik Perbet a kapufáról. Vendégek megszerezték a vezetést, miután húsz percében a saját első komoly lehetőséget a közvetlen szabadrúgást jó huszonkét méter talpra, és nyomja Ruslan Malinovskyj fáj a távoli post, kapus Kalinic éppen leütötte a levegőben.

KAA képes összehasonlítani a 27. percben. A bal szélen megmutatta a mintát přešlapovačku Saief és küldött egy kereszt előtt a cél, ahol a cseh legény Jakub Brabec kormányozta a labdát a mezőnybe. Azután megjelent a hátsó bárban és Samuel Kalu közel egy éles szögben lőtt a kapus Ryan. Genk vett egy cél vezet vissza egy másik hat perc után szögletet balról Malinovszkij podskočil Kalinic labdát, és Omar Colley már egy egyszerű feladat.

Azonnal égett jó helyzetben közvetlenül Brabec, majd hagyjuk állni Schrijvers Kalinic. Remélem hazai csapat esett a 41. percben, amikor miután egy lob Boetius működött a labdát a mellkasán és Mbwana Samatta teljesen egyedül ment majdnem a felső sáv 1: 3. KRC szerezte a negyedik cél az utolsó pillanatban, az első felében Jere Uronen hogy a felvétel után a Pozuelo betört az ellenzék a bal és megalkuvás nélkül prostřelil Kalinic.

Főoldal sikerült csökkenteni egy órával a meccs után, Kalifa Coulibaly a fej áramvonalas derék Saiefa távol Ryan. A közepén a második felében lehetett Gent véghez egy góllal, míg Malinovskyj egyértelműen megbotlott Kalua saját tizenhatosán belül, és elrendelte a büntetőrúgás. Számára állt Perbet és hagyjuk állni Ryan, aki dobta a labdát, hogy az oldalán. Cél Fiók lezárva második mázli a csütörtöki összecsapás Samatta 72 perc meghiúsítja otthon elkészült 84 perc után a kizárás Anderson (második sárga lap).