Išiel som si pre faul

“Keď Pinoly nohu stiahol, došlo len k ľahkému kontaktu, ale už som to neustál. Síce som chvíľku bojoval sám so sebou, ale bolo mi hneď jasné, že musím povedať pravdu. Takto nechceme vyhrávať, aj keď to bol dôležitý záchranársky súboj, “vysvetlil Hunt. Po zápase zožal za gesto chválu zo všetkých strán.

4bfc4d4d397da84141bd0f7ded38_r4 3_w252_h189_g4a36321ca2d811e6ae080025900fea04

“Musím pred ním zložiť klobúk. Ukázal, prečo je stávková kancelária Fortuna kapitánom svojho tímu,” vyhlásil norimberský stredopoliar Mike Frantz. Potešil tým aj trénera Robina Dutta. “Hráčom neustále vštepujú, že za Werder Brémy musia hrať fair play. Nechceme ťažiť z niečoho, čo sa nestalo. A Aaron ukázal, že to myslíme vážne. Klobúk dolu pred jeho rozhodnutím,” vyzdvihol Dutt. Brémy sa podobne zachovali už v roku 2005, kedy v zápase s Bielfeld útočník Miroslav Klose tiež presvedčil rozhodcu, že nebol faulovaný, a odmietol tak nariadenú penaltu.Jaké to je, byť pred záverom sezóny českou jednotkou? Na to si nehráme, každú chvíľu môže byť najlepší niekto iný.

 

Som ale strašne rád, že na olympiáde už sa to začalo lepšiť (16., resp. 19 miesto – pozn.), Potom to pokračovalo, až som si v Trondheime konečne zvýšil sebavedomie a tu v Oslo som konečne bodoval. To sa mi totiž na tomto mostíku dosiaľ nikdy nepodarilo, takže konečne cítim spokojnosť – sezóna už k niečomu vyzerá. Reprezentačný kouč David Jiroutek vás chváli, že je neuveriteľné, čo predvádzate s takým minimom tréningu. Čo vy na to? Ja si to nejako uvedomujem, že toto je asi maximum, akého som mohol dosiahnuť, pretože tých tréningov aj skokov bolo naozaj málo. Prešiel som si asi najťažším športovým obdobím, aké som doteraz mal, ale už je to za mnou.

 

Oto väčšiu mám teraz radosť. Vzal ste si možno z onoho neveselého obdobia nejakú skúsenosť? Jo, už som sa na skoky začal pozerať aj z iného uhla pohľadu. Konečne mi začalo byť viac jasné, že šport nie je všetko, že keď nie je v poriadku zdraví, tak nemáte nárok. Myslím, že ma tá dlhá odmlka psychicky posilnila. V piatkovom Fortuna sázková kancelář  závode v Trondheime ste po prvom kole viedol, nakoniec ste skončil štvrtý. Čo chýbalo, aby ste po dvoch rokoch znova šplhal na stupne víťazov? Viac pokoja. Vedenie v závode Svetového pohára som si vyskúšal prvýkrát a celkom som si to užíval, ale potom ma predsa len ovládla nervozita. Skok som kvapku uspěchal, navyše nebol ideálny vietor. Ale aj s ním sa dalo bojovať o bedňu, len mi chýbal ten pokoj. Vaša forma graduje, rovnako ako v prípade Jakuba Jandu, ktorý teraz skončil na deviatom a ešte pred Trondheime, v Kuopiu, na siedmom.

Išiel som si pre faul 5.00/5 (100.00%) 1 vote