Dangerfield és Cats tetején AFL létra után leereszkedik Crows a harag mérkőzésen

A Silky-képzett Steven Motlop négy gólt hajtott végre, mivel a Geelong a pénteki AFL találkozón 26 ponttal túláradta az Adelaide-t. A Cats az Adelaide Oval-ban 13.20 (98) -et 11.6-ra (72) nyert a hatodik egymást követő győzelemért. Ex-Crow Patrick Dangerfield volt a Geelong legjobbjai között, gyűjtött 33 eladást, 11 leosztást és az első mérkőzését a régi klubjával szemben. Az új csapattársai, a Motlop, a Cam Guthrie és a Shane Kersten (három gól) hatásosak voltak, mivel a Geelong legyőzte Tom Lonergan elsődleges veszteségét agyrázkódással szemben. Az AFL játékosok szövetsége a bajnoki bevétel egy részét tölti tovább.

Az Adelaide Rory Sloane (28 leosztás), az élénk Charlie Cameron és a feltörekvő Rory Atkins (22 birtok) ellenére 4-4 győzelmi rekordot ért el.A macskák majdnem kifizették a gólokat, de a félidőben uralták, de félelmetes yipsekkel szembesültek – a negyedidőben 3,8, a félidőben pedig 5,13. A félidőben Geelong vezette a belső 50-et 30-16, de mindössze 12 ponttal. Egy 53,141-es tömeg előtt – a második legmagasabb az Adelaide Oval AFL játékában – a Crows ezután a harmadik futam első két célját vette fel a szintre. Geelong háromlépéses repüléssel válaszolt a látszólag kényelmes 19 pontos pufferre, ami 14 perccel a harmadik futamidőig tartott. Adelaide ismét megkérdőjelezte Josh Jenkins-t, hogy két gólt indítson, hogy két pontot hagyjon el a hazai oldalon. az utolsó változás. A frenetikus végső negyedévben, az Adelaide Paul Seedsman szabályozta a 20 méteres set-shot szabályozást, amely 10 perccel elé akarta tenni az oldalát.És Geelong hamarosan kihasználta a szünetet, a veterán Corey Enright pedig 50 méterről három perc múlva elindult, mielőtt a Motlop és Darcy Lang még kettőt hoztak volna a jégre.

Geelong edzője, Chris Scott dicsérte a szellemet az ő oldalán, hogy nyerni ellenük gúnyos pontatlanságát. “Nagyon keményen dolgoztunk, hogy megkeressük az esélyeinket…és eltűntünk” – mondta. “Ha hiányoznak a gólok, nem sok mindent tehetsz…a legtöbb korábban hiányzó mehetett.” Don Pyke Crows edzője a játékosok rossz képességeit és döntéseit panaszkodott. “Néhány lehetőségünk ma este hibás volt, vagy végrehajtás – nyilvánvalóan rossz helyeken fordítottuk át a labdát” – mondta. “Geelong erőfeszítései és a verseny körülményei nagyon erősek voltak, és nem adtak időt és teret.”