Berdych-nek volt a legrosszabb bukása, még egy játék sem. Rómában bácsi folytatódik

A harminc éves Fedcup-győztes, aki még nem nyert egy fordulót a római két korábbi versenyen, a Bouchard fölötti szuverén győzelem után a negyeddöntőkre lépett. Nyolc évvel fiatalabb volt, aki második alkalommal legyőzte a kanadát az ötödik meccsében, és a következő ellenfele Madison Keys lesz. A kölcsönös egyezés egyenlege 1: 1.

Berdych, a világranglista nyolcadik szereplője, aki nem látott semmilyen látható határt, elveszett 12.az elszánt ellenfél kevesebb, mint 50 perc alatt.

A múlt héten a Kanári Berdych nyerte el az indiai Wells negyeddöntőjét, Roger Federer, korábban Dubaiban, Novak Djokovic és Andy Murray Australian Open. Negatív rekordja 1: 6, 0: 6 vereség volt a svéd Robin Söderlingkel a Baastad 2011-es félidős döntőjében.

Az utóbbi időben a világ tíz legjobbja tizenegy évvel ezelőtt két kanáriát nyert. Így 2005-ben, az első játékos a világon, Federer, a kilencedik ember, a Shanghai Championships fesztiválján jelentette be Gaston Gaudia ATP rangját Argentínából. Harminc éves Berdychnek semmi köze a harmadik kölcsönös mérkőzéshez Goffinnal. A nyitó szettben csak hat Fifties nyert és 21 perc alatt elvesztette.Csak három golyót vett a másodikban, és gyorsan elvesztette a 0: 3-at.

Aztán egy pillanatra jobb időnek tűnt. A negyedik játékban, Berdych három brejkboles-t dolgozott ki, öt évvel fiatalabb Goffin-t, de mindegyik elfordult, és újabb ellenfelét mutatta be, noha ezúttal a cseh Davis Cup játékos többet ellenezte. A belga párbaj egyértelmű játékkal zárult.

A 3. fordulóban a svájci Federer kiesett. A 36 éves férfi elvesztette a ranglistát a 15-ös világhírű Dominic Thiem-re Ausztria 6: 7, 4: 6-ból, és nem védte meg a tavalyi döntőt. .A tizenhét-szoros Grand Slam győztes láthatóan aggódott, és úgy tűnt, hogy visszanyerte a hátsó sérüléseit, ami a múlt héten kijelentkezett a madridi versenyből. Miután az Australian Open, Federer arthroszkóposan mûködött a sérült meniszkuszon, és aztán tíz hétig nem játszott.