AFL: Patrick Dangerfield csillagok a macskák le a kutyák

Patrick Dangerfield ismét a csillag volt, miközben Geelong egy fontos éjszakát ünnepelt a Corey Enright és Jimmy Bartel klubok számára, akik a nyugati bulldogok 25 pontját megnyerik. Enright lett a macskák mindenkorra és a Bartel a 300. AFL meccsét is eldöntötte, mindkét hármas-premier-sztárban a 16-7 (103) – 11,12 (78) győzelmet a Simonds Stadionban. Bomber Thompson arra számít, hogy Essendon játékosai pert indíthatnak az AFLért $ 50mért olvasni de a Brownlow Medal kedvence Dangerfield, akinek 33 birtoka és három gólja volt, a 24.331 szurkoló előtt álló kemény küzdelem sarokköve volt

Luke Beveridge öt kényszerített változást hozott olyan oldalra, amely szörnyű sérülésekkel szenvedett a múlt heti veszteségért St Kilda ellen, de az elszegényedett kutyák a nagy kihívásokra támaszkodtak a kemény munka nélkül.

Tom Liberatore volt a Bulldogok legfontosabb játékosa a játék elején, és a második távon a boka sérülésének távozása egy Geelong-hullámmal egybeesett.

A macskák rendkívül hatékonyak búcsúzás – a gól a félidőben vezetett, annak ellenére, hogy 12 kevesebb az 50-es évek között -, és négy gólt lőtt el sem a harmadik negyedévben, hogy egy mérkőzésen győztes 27 pontos pontot állítson fel az utolsó szünetben

Enright és Bartel 27 és 25 leosztással fejeződött be, Bartel pedig a mérkőzés haldokló másodpercében futó baloldali gólt gyönyörködtetett a hazai közönséggel.

Rhys Stanley rúgott egy karrier-magas öt gól és Zac Smith volt a domináns ruckman a földön, 31 találatot, mint a macskák meghosszabbították a győztes csíkot a kutyákkal szemben 10 játékra. Luke Dahlhaus, Jason Johannisen és Lachie Hunter voltak kiemelkedőek a Bulldogoknál, miközben Tory Dickson három gólt vezetett a támadáshoz.

A kutyák károsodásához való ragaszkodás után Jack Macrae háromnegyede után nem jelentkezett, hamis sérülést szenvedett. / p>