A Golden State egyedülálló győzelmi sorozata befejeződött

Stephen Curry 29 pontot szerzett, köztük nyolc trófeát, de az utolsó távoli rakéta, amelyet a Warriors nyújthatott, nem érte el a kosarat. “Minden alkalommal, amikor egy Troyt lőni, azt hiszem, ez bele fog esni a szemétbe – és ez nem esett vissza. Nagyon jó helyzetben voltam, nem értem sokat. De már néhányszor megcsináltuk, hogy egy csodálatos lövés mentett meg, és ma már nem volt ma este – mondta Curry.

A Golden State játékosok még mindig támadják a 72 chicagói rekordot a szezonban , a fennmaradó hat játékban legfeljebb egy. “Mindannyian meglepődtünk, de gratuláltam a játékosoknak.Tudja, mennyire nehéz 54 hazai játékot nyerni egymás után? – A legyőzött Steve Kerr edzője, a Warriors sikertelen volt, a mérkőzésen 22 veszteséget szenvedtek el, és három pontot veszítettek el, bár Curry az előző tizenkét perccel hat trojával villant. Végül az otthoni csapat hatalmas erőfeszítéssel nem fordította a pontszámot: Isaiah Thomas a harmadik negyedévben 22 pontjából Boston 18-at adott, Evan Turner 21-et, Jared Sullinger pedig 20 pontot szerzett. Curry-nak volt a legnagyobb segítsége Draymon Greenben, aki 16 pontot szerzett. De nem Klay Thompson, aki nem kapcsolja be a tíz 16 lövés.

Cleveland érkezett Atlanta jedenadvacetibodové vezetést az első félidőben, és meg kellett menteni mérkőzés hosszabbításban, de végül megnyerte a 110 108.LeBron James volt a legjobb játékos 29 ponttal, 16 lepattanóval és kilenc segítővel. Emellett Oscar Robertson előtt 26 718 pont került a történelmi rallybajnokság tizenegyedik pozíciójába. Kyrie Irving hozzáadott 20 pontot, Hawks nem szerzett 29 pontot és 12 lepattanót Paula Millsapa.

Dallasban és Utahban fontos nyeremények játszottak a játékban. A Mavericks azt tanácsolta Detroit 98:89-nek, hogy J.J. Barey és a Nyugat hetedik. Nyolcadik helyet Utah-ban tartott, amit Gordon Hayward 22 pontot szerzett Minnesota 98:85.